KONST / Litografier / Färglitografi 14655213
*
nr 1465 5213
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Signerad, numrerad 252x360. Färglitografi, bildmått: 35x51, yttermått inklusive ram: 49x64 cm
Kondition: saknar glas
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2022
kl 20:14:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 17:49:46
1
250 kr
2/5 20:08:27
2
150 kr
2/5 20:08:27
1
200 kr (Budbetjänt)
2/5 20:09:18
2
250 kr
2/5 20:09:18
1
250 kr (Budbetjänt)
2/5 20:09:58
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Björn Lindroth
Kondition: saknar glas
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Björn Lindroth
nr 1465 5213
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Signerad, numrerad 252x360. Färglitografi, bildmått: 35x51, yttermått inklusive ram: 49x64 cm
Kondition: saknar glas
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 17:49:46 | 1 | 250 kr |
2/5 20:08:27 | 2 | 150 kr |
2/5 20:08:27 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/5 20:09:18 | 2 | 250 kr |
2/5 20:09:18 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
2/5 20:09:58 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sÃ¥ngtextförfattare, född 1931, död 1999.Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01